U dosta pomlađenom sastavu, rukometaši Osijeka poraženi su u Sesvetama 34:28. Unatoč porazu, bila je to vrlo dobra partija Osječana protiv treće najbolje momčadi u državi.

Uz par ozljeda koje su poremetile roster, bez standardnih Matića, Babića i Nedića, rukometaši Osijeka otputovali su u Sesvete skupo prodati kožu i pokušati ostvariti što bolji rezultat. Podsjetimo, prošle su sezone upravo Sesvete nanijele jedne od težih poraza Osijeku, ali ovaj smo put gledali nešto drugačiji dvoboj. Pomlađeni sastav Osijeka vrlo je dobro parirao Sesvetama, a u 9. minuti imao i vodstvo 5:3. Dosta je ravnopravno protekao prvi dio susreta, Osječani su imali i dvije, tri serije gdje je vodstvo bilo na njihovoj strani, no pred kraj prvog poluvremena domaćini su zaredali tri pogotka pa su oni bili ti koji su s prednošću (17:15) otišli u svlačionicu.

Momčad Igora Vorija u drugom se poluvremenu malo razbudila i uspješno čuvala stečeno vodstvo. Nisu se pak ni Osječani htjeli tek tako predati i u par su navrata zaprijetili, ali više nisu mogli ugroziti domaćina. Trener Frano Veraja ponovno je dao priliku svima koji su se našli u zapisniku, a igrači su na pravi način uzvratili. Gotovo svi su se upisali u strijelce i sigurno će osječki strateg moći izvući dosta pozitivnih stvari iz ovog dvoboja, iako su na koncu Sesvete slavile 34:28.

– Ponajprije čestitam Sesvetama na pobjedi – istaknuo je Veraja. – Bila je ovo odlična utakmica, mi smo igrali iznad svojih mogućnosti iako smo došli desetkovani. Utakmicu smo prikazali za ono što nam slijedi, pružili smo dobru partiju i možemo biti zadovoljni. Okrećemo se narednim susretima, dočekujemo Rudar i nama je to puno bitnije, a Sesvetama želim puno uspjeha u europskom natjecanju.

Uvjerljivo prvo ime susreta bio je Osijekov David Čičak koji je postigao devet pogodaka i upisao 5  asistencija. Fran Čurić četiri je puta zatresao mrežu, a sjajno su odigrali i 18-godišnji Marko Maganić i Bruno Vuković. Maganić se jednom upisao u strijelce, ali je upisao 6 asistencija i 2 ukradene lopte te imao zapažen obrambeni učinak. Vuković je bio stopostotan s tri šuta. U momčadi Sesveta najbolji su bili Patrik Hršak sa šest, odnosno Filip Turčić i Ivan Dumenčić s pet pogodaka.

– Prije svega želim čestitati Osijeku na odličnoj i pametnoj utakmici – rekao je Vori. –  Mi od početka nismo bili dobri, puno smo duela izgubili jedan na jedan, pojeli su nas, uspavali su nas i to nije nikako izgledalo. U drugom smo poluvremenu nešto počeli i izgledali bolje, ali to je i dalje bilo jako, jako slabo. Jedino što je dobro je pobjeda i dva boda, a sve ostalo je zakazalo.

U sljedećom kolu Vorijeva će momčad igrati protiv Poreča, a Osječani će na svom parketu dočekati Rudar. Utakmica je na Zrinjevcu u nedjelju s početkom u 18 sati.

Izvor|Foto: RK Osijek